Registrace

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny i skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace.

Registrace: nováčci vyplní přihlášku a evidenční list (dospělí pouze přihlášku dospělého člena) a odevzdají je svému rádci, roční registrační poplatek se platí na nadcházející kalendářní rok na účet skautského střediska či rádci na schůzce. Nové členy nabíráme pouze v září. Pro informace o volných místech sledujte web.

Roční registrační poplatky stanovené na rok 2024:

• 1000 Kč za člena (pro rodiny, které mají 3 a více členů ve skautu, je zvýhodněný poplatek a to 800,- Kč/člen)

Částku, prosíme, uhraďte rádci v hotovosti na družinových schůzkách či akcích, nebo na účet: 2601539131/2010 (do poznámky napište jméno dítěte/dětí)

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. úrazové pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis (chodí 1x za 2 měsíce do poštovní schránky člena) či chod celé organizace (produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny, nákupu materiálu potřebného k činnosti. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.